Hollanda Fahri Konsolosluğu Gaziantep

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu ve diğer Hollanda temsilcilikleri Hollanda ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticaret ve turizm şehirleri arasında yer alan Antalya’da faaliyet yürütmektedir. Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye’de yaşayan Hollanda vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’ndan, Hollanda Ankara Büyükelçiliğinden, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer Hollanda Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan  Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Hollanda vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir. 


Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri

Adres : Gazi Muhtar Paşa Bulvarı Kepkepzade Park İş Merkezi B Blok No: 18/27 27090 Şehitkamil / Gaziantep

 


Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu görev bölgeleri

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu diğer Hollanda Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Hollanda Vizesi ve Hollanda Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. Gaziantep, Adana, Kahramanmaraş, Mersin ve Hatay illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler.

 

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye’de faaliyet gösteren diğer Hollanda Konsoloslukları Hollanda ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir. Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu 2018 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır. 

  25 Aralık 2017 – 1 Ocak  Noel ve Yılbaşı Tatili
2.Nisan Paskalya
23.Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
27.Nisan Kral’ın Günü
1.Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
10.Mayıs Yükseliş Günü
21.Mayıs Pentekost
15.Hazisran Ramazan Bayramı
20.Ağustos Kurban Bayramı Arefesi
21 – 24 Ağustos Kurban Bayramı
29.Ekim Cumhuriyet Bayramı
25 – 26 Aralık Noel

 


Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu Görevlileri

 

 

Bora TezelFahri Konsolos

Hollanda Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Hollanda Konsolosluğu’na ve Hollanda Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Hollanda vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Hollanda konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. Devamı.....

 

Hollanda Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.hollandavesen.nl