Hollanda Büyükelçiliği Ankara

Hollanda Büyükelçiliği Ankara

Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Uluslararası hukuk teamüllerine uygun olarak Türkiye'nin başkenti Ankara'da bulunmaktadır. Hollanda Ankara Büyükelçiliği Hollanda'nın Türkiye'deki resmi diplomatik temsilciliği pozisyonundadır. Türkiye ve Hollanda arasındaki politik, ekonomik, kültürel ve diplomatik ilişkilerin geliştirilmesi ile görevli olan Hollanda Ankara Büyükelçiliği, aynı zamanda bünyesindeki konsolosluk ve vize bölümleri ile Hollanda'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri ile Türkiye'de ikamet eden Hollanda vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle görevlidir.

Türkiye'de yaşayan Hollanda vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Hollanda Ankara Büyükelçiliğinden, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğundan ve diğer Hollanda Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

Hollanda Ankara Büyükelçisi

Marcel Kurpershoek

Hollanda Ankara Büyükelçiliği iletişim

Adres :Turan Güneş Bulv. Hollanda Caddesi No. 5 06550 Ankara

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Telefon

+90 312 409 18 00

Hollanda Ankara Büyükelçiliği E-posta

ank-vz@minbuze.nl

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Hollanda Ankara Büyükelçiliği hafta içi her gün, 09.00-17.00 saatleri arasında işlem kabul etmektedir.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümü Çalışma Saatleri

Pazartesi - Perşembe: 08.45 - 12.30

Cuma : 08.30 - 13.00

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Vize Talep Dilekçesi

Hollanda Ankara Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Turistik Vize talep dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir;

HOLLANDA BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE
ANKARA


Ülkenize ../../. İle ../../. tarihleri arasında turistik amaçla seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahatim süresince oluşacak tüm masraflarım(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) tarafımdan karşılanacaktır. Seyahatim bitince ülkenizden ayrılacağımı taahhüt ve garanti ederim. Tarafıma gerekli vizenin verilmesini rica ederim.

Saygılarımla.....

Ticari vize talep dilekçesi için aşağıdaki gibidir;

HOLLANDA BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE

ANKARA

Şirketimizin satış müdürü Bay/Bayan... ülkenizdeki iş ortağımız olan .... firması ile iş görüşmesi ve çalışma alanımızla ilgili araştırma yapmak üzere ../../... ../../..... arasında ülkenizi ziyaret edecektir.
....... 'in seyahati süresince oluşacak tüm masrafları(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Satış müdürümüz seyahati bitince ülkenizden ayrılacaktır. Kendisi için gerekli vizenin verilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla

Hollanda Ankara Büyükelçiliği görev bölgeleri

Hollanda Ankara Büyükelçiliğinin görev alanı ayrımı yapmamaktadır. Türkiye çapında Hollnda vizesi için başvuruları kabul etmektedir.

Hollanda Büyükelçiliği Ankara Hollanda Vize Randevusu

Hollanda vize randevusu Hollanda Büyükelçiliği Ankara tarafından akredite edilerek görevlendirilen vize hizmet merkezlerinde yapılmaktadır. Hollanda Büyükelçiliği Hollanda vize başvurularını vize merkezleri aracılığıyla kabul etmekte olup vize merkezlerinin vize sonucuna hakkında hiçbir şekilde bildirim yapma yetkisi yoktur. Hollanda vize başvurusunun sonucuna karar veren tek kuruluş Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda Konsolosluğudur. Hollanda vize randevusuna vizeye başvuran kişinin şahsen gelmesi gerekmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Schengen vize tüzüğü gereği Hollanda Schengen vizesi işlemlerinde başvuru sahiplerine parmak izi verme zorunluluğu getirilmiştir. Bu tarihten sonra Hollanda veya başka bir ülkeden Schengen vizesi alarak vize etiketi üstüne VIS ibaresi işlenen kişilerin yeniden parmak izi verme zorunluluğu olmamakla birlikte, Hollanda vize başvurusundan önce güncel koşullar çerçevesinde ve Hollanda Büyükelçiliği inisiyatifinde parmak izi verilmesi talep edilebilmektedir. Hollanda vize randevusunda ayrıca Hollanda vizesi için gerekli olan evraklar vize hizmet merkezine teslim edilir. Bununla birlikte Hollanda Ankara Büyükelçiliği vize başvuru sahibini mülakata çağırma ve gerekli gördüğü durumda ek evrak talep etme hakkına sahiptir.

Mülakata çağrılma durumunda vize başvuru sahibinin şahsen Hollanda Büyükelçiliğine giderek bilgi vermesi gerekmektedir. Eksik veya ek evrak talepleri vize randevusunda belirtilebileceği gibi başvuru sonrasında da talep edilebilmektedir. Ancak normal şartlarda Hollanda Büyükelçiliği Hollanda vize başvurularında mülakat yapmamaktadır. Bu gibi istisnai durumlar vizenin çıkış süresini ortalama çıkış süresini aşabileceğinden Hollanda vize başvurusunda bulunan kişilerin başvurularını seyahat tarihlerinden en fazla 90 gün veya 3 ay, en az seyahatlerine 15 gün kala yapmaları tavsiye edilir. Vize çıkış süresi normal şartlarda ortalama 7 ila 15 gün olarak bildirilmiştir.

Hollanda Büyükelçiliği Ankara Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvurularında doldurulması zorunlu olana Hollanda vize başvuru formu Hollanda Büyükelçiliği Ankara'nın başvuru sahibi hakkında detaylı bilgi sahibi olması için Schengen vizesi standartlarında oluşturulmuş bir formdur. İngilizce veya Dutch dilinde doldurulması gereken Hollanda vize başvuru formunda sunulan verilerin Hollanda vizesi için gerekli evrakların içeriği ile tutarlılık arz etmesi gerekmektedir. Seyahat tarihleri, seyahat amacı gibi detayların yanı sıra kimlik ve pasaport bilgilerinin tutarlılığı, konaklamaya dair verilen bilgilerin doğruluğu önem arz etmektedir. Hollandavize başvuru formu hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Vize Reddi

Hollanda Konsolosluğu'na ve Hollanda Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Hollanda vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Hollanda konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir.Devamı.....

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Tatil Günleri 2023

Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye'de faaliyet gösteren diğer Hollanda Konsoloslukları Hollanda ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir.

1 Ocak

Noel ve Yılbaşı Tatili

9- 10 Nisan

Paskalya

21- 23 Nisan

Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

27 Nisan

Kral’ın Günü

1 Mayıs

Emek ve Dayanışma Günü

5 MayısKurtuluş Günü

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı

18 Mayıs

İsa'nın Göğe Yükseliş Günü

28 Mayıs

Pentekost

29 MayısBeyaz Pazartesi

28 Haziran 1 Temmuz

Kurban Bayramı

15 Temmuz

Demokrasi Günü

30 Ağustos

Zafer Bayramı

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık

Noel

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Ulaşım

Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Yıldız mevkiinde yer almaktadır. Hollanda Ankara Büyükelçiliği'ne ulaşmak için aşağıda yer alan hat numaralı otobüsler kullanılabilir.

Ego 115: Opera Birlik Mahallesi

Ego 135: Oran Sitesi Ulus

Ego 112: Kızılay Gaziosmanpaşa

Ego 413: Altınpark Çankaya

Ego 113: Opera Birlik Mahallesi

Ego 413-3: Altınpark Çankaya

Ego 408: Güneşevler Hasköy S.Lojmanları

Ego 188: Oran Sitesi Keçiören

Ego 388: Opera Yukarı Ayrancı Küçükesat

Ego 318: Bağcılar Ulus

Ego 160: Opera Kızılay Esat Caddesi, Seyranbağları