Hollanda Fahri Konsolosluğu İzmir

Hollanda Fahri Konsolosluğu İzmir

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu ve diğer Hollanda temsilcilikleri Hollanda ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye'nin önemli ticari şehirleri arasında yer alan İzmir'de faaliyet yürütmektedir.Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu'na ve Hollanda Ankara Büyükelçiliği'ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye'de yaşayan Hollanda vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu'ndan, Hollanda Ankara Büyükelçiliğinden, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu'ndan ve diğer Hollanda Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Hollanda'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, Hollanda vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri

Adres : Cumhuriyet Meydanı, Meydan Apartmanı, 11 / 5, 035210 Pasaport / İZMİR

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu görev bölgeleri

İzmir, Manisa, Uşak, Aydın, Denizli

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu, Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye'de faaliyet gösteren diğer Hollanda Konsoloslukları Hollanda ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir. Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu 2021 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır.

1 OcakNoel ve Yılbaşı Tatili
13 NisanPaskalya
23.NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
27 NisanKral'ın Günü
1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
5 MayısKurtuluş Günü
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı
25-26 MayısYükseliş Günü
1 HaziranPentekost
15 TemmuzDemokrasi Günü
30-31 Temmuz-3 AğustosKurban Bayramı
30 AğustosZafer Bayramı
29 EkimCumhuriyet Bayramı
25 AralıkNoel

Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Hollanda Konsolosluğu'na ve Hollanda Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği durumlarda reddedilmektedir. Hollanda vizesi için yapılan başvurularda sahte ya da yıpranmış seyahat belgelerinin ibraz edilmesi, seyahat amacının kanıtlanmaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması gibi durumlarda Hollanda konsolosluğu vize başvurusunu reddetmektedir. Devamı.....