Matra ve İnsan Hakları proje başvuruları devam ediyor

18 Ocak 2021, Pazartesi

Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu Matra ve İnsan Hakları programları 2021 kapsamında birinci dönem proje başvurularını almaya devam ediyor

Hollanda Konsolosluğu MATRA ve İnsan Hakları bölümünün çoğulcu ve demokratik bir topluma geçiş için Türkiye'yi desteklemek amacıyla yaptığı MATRA ve İnsan Hakları programları 2021 1. Dönem proje başvuruları devam ediyor. 18 Ocak 2021 gece yarısına kadar yapılacak proje başvuruları kabul edilecek.


Hukukun Üstünlüğü ve İnsan Hakları

Hollanda Konsolosluğu Matra programı Türkiye’nin AB katılım sürecine somut ve sürdürülebilir projelerle destek vermeyi amaçlamaktadır. Matra programı çerçevesinde sunulan projelerde hukukun üstünlüğü ile ilgili konulara ağırlık verilecektir.

Hollanda Konsolosluğu İnsan Hakları programı ile Türkiye’deki insan hakları konusunda gelişim sağlamayı amaçladığını ifade ediyor.

Hollanda Konsolosluğu, İnsan hakları konusunda toplumsal bir konuya sürdürülebilir çözüm sunan ve yalnızca sivil toplum örgütleri değil aynı zamanda kamu kurumları, özel sektör (şirketler) ve konu hakkında sorumluluk duyan paydaşların dahil olduğu projeler öncelik tanınacağını bildirdi.


Proje başvuru şartları

Hollanda Konsolosluğu tarafından yapılan açıklamaya göre; projeler aşağıda yer alan koşullara uygun hazırlanmalıdır.

- Hollanda Konsolosluğu proje başvuruları, yeni başvuru formları ile yapılmalıdır. Yeni başvuru formu ile yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 - Başvuru formu doldurulurken ilgili alanlarda belirtilen azami limitlerin aşılmadığından emin olunmalıdır.

 - Başvurularda proje ile ilgili temel bilgilere odaklanarak mümkün olduğunca kısa ve projenin özüne yönelik bilgi verilmelidir.

-  Başvurular İngilizce olarak yapılmalıdır.

- Hollanda Konsolosluğu 18 Ocak 2021 gece yarısına kadar yapılacak proje başvurularını kabul edecektir.

- Hollanda Konsolosluğu  proje başvuruları ANK-MATRAHR@minbuza.nl e-posta adresi aracılığı ile yapılmalıdır.

 

Başvuru formu ya da değerlendirme süreci hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda belirtilmiş olan adreslerle iletişime geçebilir:


Istanbul Başkonsolosluğu

(Merkez ofisleri Marmara Bölgesinde-İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Yalova, Bilecik, Sakarya- bulunan organizasyonlar )


The Embassy in Ankara

(Merkez ofisleri Marmara Bölgesi dışında bulunan organizasyonlar)

 

Leyla Susan Barlas-Aslan

Consulate-General of the Kingdom of the Netherlands

Istiklal Caddesi 197

34433 Istanbul-Beyoğlu

 

E : ist-matra@minbuza.nl

T: +90 212 292 50 31


Deniz Bezirgan

Embassy of the Kingdom of the Netherlands

Hollanda Caddesi No: 5

06550 Yildiz Ankara

 

E: ANK-MATRAHR@minbuza.nl

T: + 90 312 409 18 74